Można śmiało uznać, że nie ma dziś w krajach rozwiniętych domów bez pralek. Stały się powszechnym i stosowanym na co dzień sprzętem domowym. Po co zatem korzystać z usług prani chemicznej? Oznacza to konieczność zaniesienia rzeczy do prania w określone miejsce, ich odbioru w wyznaczonym terminie, no i wiąże się z kosztami za wykonanie usługi.

Gdzie pralka nie może…

Przede wszystkim, nie każdą rzecz można uprać samodzielnie w domowej pralce. Niektóre materiały wymagają specjalistycznego prania chemicznego na sucho, inne posiadają zabrudzenia niemożliwe do usunięcia w domowych warunkach, jeszcze inne są zbyt wrażliwe, aby potraktować je nawet najdelikatniejszym programem, jaki posiada pralka, a niektóre uszyte są w specyficzny sposób, który nadaje ubraniom określone cechy (fason garnituru, plisy eleganckich spódnic, styl wieczorowych sukienek, etc.), które uległyby deformacji w pralce. Każdą z tych rzeczy w profesjonalny sposób wyczyści pralnia chemiczna, która piorąc ubrania wymagające szczególnej troski w wyspecjalizowanych urządzeniach pralniczych i z zastosowaniem specjalnych środków, usunie zabrudzenia i nie narazi przy tym cennych rzeczy na zniszczenie.

Efektywność na medal

Pralnia pierze w sposób profesjonalny. Nawet najtrudniejsze zabrudzenia, znikają bez śladu. Tkaniny i dzianiny, które trzeba traktować bardzo delikatnie, niezwykle trudno byłoby doprać ręcznie lub oczyścić na sucho. W pralni wszystko jest możliwe. Środki specjalnego zastosowania, które wykorzystywane są przez specjalistów, rozpuszczają plamy w bezpieczny dla najbardziej wrażliwych materiałów sposób.

Oszczędność czasu i nakładu pracy

Pranie to regularny obowiązek, który – choć wykonywany przez nowoczesne urządzenia – pralki i suszarki – zajmuje czas i wymaga pracy. Po wypraniu i wysuszeniu ubrań, trzeba je jeszcze wyprasować. Nie każdy ma na to czas. Ubrania oddane do pralni odbiera się na wieszakach, czyste i pachnące, gotowe do założenia - wyprane, wysuszone i wyprasowane. To ogromna oszczędność czasu, energii i duże ułatwienie codziennego życia.

Bezpieczeństwo

Ulubiony sweter z naturalnej wełny? Ukochana puchowa kurtka zimowa? Kosztowny garnitur lub elegancka suknia wieczorowa? Mało kto wie, jak prać wszystkie te cenne ubrania, żeby zachować ich strukturę, kształt, fason i nie narazić delikatnych materiałów na uszkodzenia. Pralni wystarczy odzieżowa metka, informująca o składzie tkaniny. Specjaliści zadbają o czystość oraz bezpieczeństwo powierzonej odzieży, oddając ją wypraną i w nienaruszonym stanie.

Koszty

Szacując koszty usługi w pralni chemicznej, nie każdy bierze pod uwagę, że pranie w domu również kosztuje. Środki piorące, prąd zużywany przez pralkę, później suszarkę, na końcu żelazko. Uwzględniając te koszty i dokładając od czasu do czasu koszt zakupu rzeczy, które z braku wiedzy niszczą się w nieprofesjonalnie wykonanym w domu praniu delikatnej odzieży, okazuje się, że koszt usługi nie jest wcale tak wysoki, jakby się mogło wydawać.


Trwa wysyłanie


Wysłane, dziękujemy
Witaj, nasza strona wykorzystuje pliki cookies do analityki (google analytics, facebook) na zasadach określonych w polityce prywatności.
Jeżeli nie wyrażasz na to zgody, prosimy Cię o wyłączenie obsługi cookies w przeglądarce lub opuszczenie strony.