Można śmiało uznać, że nie ma dziś w krajach rozwiniętych domów bez pralek. Stały się powszechnym i stosowanym na co dzień sprzętem domowym. Po co zatem korzystać z usług prani chemicznej? Oznacza to konieczność zaniesienia rzeczy do prania w określone miejsce, ich odbioru w wyznaczonym terminie, no i wiąże się z kosztami za wykonanie usługi.

Gdzie pralka nie może…

Przede wszystkim, nie każdą rzecz można uprać samodzielnie w domowej pralce. Niektóre materiały wymagają specjalistycznego prania chemicznego na sucho, inne posiadają zabrudzenia niemożliwe do usunięcia w domowych warunkach, jeszcze inne są zbyt wrażliwe, aby potraktować je nawet najdelikatniejszym programem, jaki posiada pralka, a niektóre uszyte są w specyficzny sposób, który nadaje ubraniom określone cechy (fason garnituru, plisy eleganckich spódnic, styl wieczorowych sukienek, etc.), które uległyby deformacji w pralce. Każdą z tych rzeczy w profesjonalny sposób wyczyści pralnia chemiczna, która piorąc ubrania wymagające szczególnej troski w wyspecjalizowanych urządzeniach pralniczych i z zastosowaniem specjalnych środków, usunie zabrudzenia i nie narazi przy tym cennych rzeczy na zniszczenie.

Efektywność na medal

Pralnia pierze w sposób profesjonalny. Nawet najtrudniejsze zabrudzenia, znikają bez śladu. Tkaniny i dzianiny, które trzeba traktować bardzo delikatnie, niezwykle trudno byłoby doprać ręcznie lub oczyścić na sucho. W pralni wszystko jest możliwe. Środki specjalnego zastosowania, które wykorzystywane są przez specjalistów, rozpuszczają plamy w bezpieczny dla najbardziej wrażliwych materiałów sposób.

Oszczędność czasu i nakładu pracy

Pranie to regularny obowiązek, który – choć wykonywany przez nowoczesne urządzenia – pralki i suszarki – zajmuje czas i wymaga pracy. Po wypraniu i wysuszeniu ubrań, trzeba je jeszcze wyprasować. Nie każdy ma na to czas. Ubrania oddane do pralni odbiera się na wieszakach, czyste i pachnące, gotowe do założenia - wyprane, wysuszone i wyprasowane. To ogromna oszczędność czasu, energii i duże ułatwienie codziennego życia.

Bezpieczeństwo

Ulubiony sweter z naturalnej wełny? Ukochana puchowa kurtka zimowa? Kosztowny garnitur lub elegancka suknia wieczorowa? Mało kto wie, jak prać wszystkie te cenne ubrania, żeby zachować ich strukturę, kształt, fason i nie narazić delikatnych materiałów na uszkodzenia. Pralni wystarczy odzieżowa metka, informująca o składzie tkaniny. Specjaliści zadbają o czystość oraz bezpieczeństwo powierzonej odzieży, oddając ją wypraną i w nienaruszonym stanie.

Koszty

Szacując koszty usługi w pralni chemicznej, nie każdy bierze pod uwagę, że pranie w domu również kosztuje. Środki piorące, prąd zużywany przez pralkę, później suszarkę, na końcu żelazko. Uwzględniając te koszty i dokładając od czasu do czasu koszt zakupu rzeczy, które z braku wiedzy niszczą się w nieprofesjonalnie wykonanym w domu praniu delikatnej odzieży, okazuje się, że koszt usługi nie jest wcale tak wysoki, jakby się mogło wydawać.


Trwa wysyłanie


Wysłane, dziękujemy