Blog


Apretura i impregnacja – czy warto uszlachetniać ubrania?

Apretura i impregnacja to procesy, którym można poddawać określone materiały, poprawiając ich cechy. Można w ten sposób zabezpieczać je przed przemakaniem, brudzeniem, wpływać na intensywność koloru, podtrzymanie fasonu czy zwiększać odporność na zagniatanie.

Co powinno się prać w pralni chemicznej?

Pralni chemicznych na mapie usługowej Polski wciąż przybywa. Ich popularność bezsprzecznie rośnie. Co Polacy piorą w takich miejscach i dlaczego czasem lepiej zapłacić, niż próbować samodzielnie?

Dlaczego warto prać w pralni chemicznej?

Można śmiało uznać, że nie ma dziś w krajach rozwiniętych domów bez pralek. Stały się powszechnym i stosowanym na co dzień sprzętem domowym. Po co zatem korzystać z usług prani chemicznej? Oznacza to konieczność zaniesienia rzeczy do prania w określone miejsce, ich odbioru w wyznaczonym terminie, no i wiąże się z kosztami za wykonanie usługi.

Jedwab, kaszmir, aksamit – pranie delikatnych tkanin

Ubrania z naturalnego jedwabiu, kaszmiru czy aksamitu należą zwykle do tych ulubionych, szanowanych, dość kosztownych i eleganckich. Staramy się dbać o nie znacznie bardziej, niż o bawełniane t-shirty i dokładamy starań, aby nie zniszczyć ich podczas prania.

Pranie garnituru w domu – czy to możliwe?

Dla jednych garnitur jest ubraniem mocno okazjonalnym, wykorzystywanym maksymalnie kilka razy w roku przy specjalnych wydarzeniach, inni noszą go każdego dnia do pracy. Ci, którzy garniturów mają kilka i noszą je często, szukają sposobów, aby ułatwić sobie życie, a proces dbania o nie maksymalnie uprościć.

Pranie odzieży sportowej w domu

Puchowe kurtki, odzież sportowa – czyli kurtki z membraną, spodnie narciarskie lub odzież funkcyjna, softshele, polary i bluzy sportowe specjalnego zastosowania – wymagają szczególnej troski podczas prania. Jeśli zaniedbana zostanie ostrożność, specjalistyczna odzież sportowa straci swoją funkcjonalność, a to właśnie za nią płaci się najwięcej, dokonując wyborów ubrań funkcyjnych z najwyższej półki.

Pranie pokrowca na materac w domu

Pokrowce na materace wymagają prania tak samo, jak każda inna tkanina. Osiada w nich kurz, roztocza i zanieczyszczenia. Nie wymagają wprawdzie czyszczenia tak często, jak na przykład pościel, ale należy je prać przynajmniej 2 razy w roku (lub częściej – w miarę potrzeb).

Samodzielne pranie sukni ślubnej

Suknia ślubna to bardzo szczególny element odzieży. Zakładana zwykle raz w życiu, ma dla każdej panny młodej niezwykłą wartość sentymentalną (ale i finansową). Po ślubie wiele kobiet decyduje się na odsprzedanie sukni kolejnej pannie młodej lub do komisu. W obu przypadkach, suknia wymaga przywrócenia jej do pierwotnej, doskonałej formy. Nawet jeśli ma pozostać na wieszaku jako pamiątka lub rodzinna spuścizna dla córki, również powinna zostać wyczyszczona.

Symbole na odzieżowych metkach – wyjaśniamy znaczenie

Symbole na metkach odzieżowych to najważniejsza informacja na temat tego, jak należy się z ubraniem obchodzić, żeby służyło długo, nie straciło swoich właściwości, struktury, fasonu, rozmiaru, koloru i nie uległo zniszczeniu podczas prania.

Usuwanie ciężkich plam w warunkach domowych

Wiele trudnych do usunięcia zabrudzeń, z powodzeniem można wyczyścić domowymi sposobami. Konieczna jest wiedza, jak powstała plama i odrobina doświadczenia, co zadziała na ten konkretny problem. Oto krótki poradnik usuwania ciężkich plam w domu.


Trwa wysyłanie


Wysłane, dziękujemy
Witaj, nasza strona wykorzystuje pliki cookies do analityki (google analytics, facebook) na zasadach określonych w polityce prywatności.
Jeżeli nie wyrażasz na to zgody, prosimy Cię o wyłączenie obsługi cookies w przeglądarce lub opuszczenie strony.