Magiel Warszawa

W latach 90. nie można było sobie wyobrazić niewymaglowanych obrusów, zasłon, odzieży czy pościeli. Z biegiem lat magiel stawał się coraz mniej popularny – wiele młodych osób nie wie nawet, na czym ta usługa polega. W ostatnich latach jednak można zauważyć wzrost zapotrzebowania na wymaglowane i wykrochmalone rzeczy.

Czym jest magiel i kiedy warto skorzystać z tej usługi?

 

Maglem nazywane jest zarówno urządzenie służące do maglowania – czyli prasowania przy użyciu walców, jak i miejsce, w którym magiel jest zamontowany. Maglowanie dotyczy rzeczy, które są czyste, wyprane, ale jednocześnie zbyt duże, by wyprasować je żelazkiem. Często do maglowania nasi klienci oddają ubrania wyprodukowane z materiałów trudnych do wyprasowania lub z tych tkanin, które mocno się gniotą – na przykład len. 

Mechanizm działania magla jest bardzo prosty – materiał wprowadzany jest między walce, który dzięki naciskowi jest prasowany oraz prostowany. Tkaninę można zwilżyć, by zwiększyć efektywność prasowania. Po zakończeniu maglowania niezwykle istotne jest odpowiednie złożenie danej rzeczy. Najlepsze efekty osiągają osoby, które cechuje odpowiednia precyzja i doświadczenie.

Współczesne maszyny maglujące działają na prąd, a różnią się między sobą głównie rodzajem zasilania, wielkością oraz wydajnością. Nowoczesne magle mają regulację obrotów wałka, temperatury, ale też odpowiednie zabezpieczenia gwarantujące efektywność i bezpieczeństwo pracy. Dodatkowo ich obsługa nie jest tak męcząca jak w przypadku ręcznych wersji. Wyróżniamy między innymi magle nieckowe i prasowe. Magiel w Warszawie wyposażony jest w nowoczesne maszyny, dzięki którym oferujemy usługę na najwyższym poziomie.

Magiel działa skuteczniej niż żelazko na przykład na pościel czy obrus, ponieważ nacisk jest dużo większy, a temperatura wyższa. Ogromną zaletą maglowania obrusów, ręczników czy ubrań jest ich dezynfekcja. Wysoka temperatura neutralizuje związki chemiczne zawarte w środkach chemicznych. To doskonałe rozwiązanie dla osób o skórze alergicznej, wrażliwej lub skłonnej do podrażnień. Dzięki maglowaniu rzeczy możemy zlikwidować często występujące w poszewkach czy prześcieradłach drobnoustroje. Korzystanie z profesjonalnych pralni i usługi maglowania przedłuża żywotność rzeczy dzięki zwiększaniu ich wytrzymałości, ale też utrzymuje je w idealnej czystości.

Pralnia Warszawianka – magiel Warszawa  

Jeżeli szukasz miejsca w Warszawie, w którym Twoje ubrania, pościel, zasłony czy poduszki zostaną odplamione, wyprane, ale też wymaglowane to zapraszamy do Pralni Warszawianki – jednego z profesjonalnych magli w Warszawie. Naszą pralnie charakteryzują najnowsze technologie pralnicze oraz najwyższej jakości, bezpieczne dla środowiska detergenty. Pralnia Warszawianka realizuje usługi na terenie miasta Warszawa, ale też w okolicznych miejscowościach. 


Trwa wysyłanie


Wysłane, dziękujemy
Witaj, nasza strona wykorzystuje pliki cookies do analityki (google analytics, facebook) na zasadach określonych w polityce prywatności.
Jeżeli nie wyrażasz na to zgody, prosimy Cię o wyłączenie obsługi cookies w przeglądarce lub opuszczenie strony.