Pralni chemicznych na mapie usługowej Polski wciąż przybywa. Ich popularność bezsprzecznie rośnie. Co Polacy piorą w takich miejscach i dlaczego czasem lepiej zapłacić, niż próbować samodzielnie?

W bardzo dużym uproszczeniu, specjalne urządzenia i nowoczesne technologie pralnicze umożliwiają pranie rzeczy, których w domowych warunkach wyprać się po prostu nie da. Dzieje się tak za sprawą rodzaju tkanin/dzianin, które wymagają szczególnego traktowania lub gabarytów, które uniemożliwiają wykonanie prania w domowej pralce czy wannie. Sprawdźmy, co lepiej oddać w ręce profesjonalistów, żeby uniknąć zniszczeń i nie narazić się na niedoprane rzeczy.

Gabaryty

To oczywiste, że trudno zmieścić w pralce pokrowiec dużego materaca czy wielką narzutę na łóżko. Choć niektóre materiały można byłoby z powodzeniem wyprać z wykorzystaniem jednego z programów domowej pralki, to nie pozwala na to ograniczony powierzchniowo rozmiar jej bębna. Ręczne pranie natomiast, pozostawia wiele do życzenia w kwestii efektu – ciężkie, duże rzeczy nie dają się tak łatwo wyczyścić z zabrudzeń siłą mięśni. Rzeczy, które znacznie lepiej będą wyglądały po praniu w sprawdzonej pralni chemicznej, to zatem na przykład: obrusy, zasłony, firany, narzuty, koce, poduchy, powleczenie mebli tapicerowanych i wiele innych.

Pranie na sucho

Kolejna grupa rzeczy, które wymagają pomocy specjalistów, to materiały, które nie mogą być prane w wodzie. Ta natomiast, jest jedynym dostępnym w warunkach domowych sposobem czyszczenia odzieży. Pralnia chemiczna posiada nie tylko specjalne urządzenia, ale również środki, które pozwalają skutecznie usunąć zabrudzenia bez ani jednej kropli wody. Na liście materiałów, które zdecydowanie lepiej powierzyć specjalistom znajduje się naturalny jedwab, wełna, flausz, delikatny aksamit, tafta, tiul, welwet czy naturalna skóra. Jeśli nie jesteś pewny, czy przeznaczona do prania rzecz powinna trafić do pralni czy możesz uprać ją samodzielnie, zerknij na metkę z symbolami produktu, umieszczone tam oznaczenia powinny rozjaśnić wątpliwości.

Na specjalne okazje

Jest również grupa ubrań, których nie pierze się może zbyt często, ale z całą pewnością wymagają szczególnych umiejętności, które zagwarantują sukces – brak zabrudzeń przy jednoczesnym braku uszkodzeń pranej rzeczy. Do takich elementów odzieży należą niektóre kurtki (w tym puchowe), eleganckie płaszcze, garnitury, marynarki, futra, plisowane spódnice, suknie wieczorowe, damskie kostiumy i wiele innych – to ubrania, które po wrzuceniu do domowej pralki, mogą stracić fason i dobry wygląd, odkształcić się, powyciągać lub utracić bezpowrotnie nadaną im, elegancką formę.

Rozwiązania na trudne zabrudzenia

Niektóre ubrania, choć teoretycznie mogłyby zostać wyprane w domu, wymagają pomocy fachowców z racji rozmaitych plam, z którymi nie poradziły sobie domowe środki, odplamiacze i tradycyjne metody, polecane przez nasze babcie. Profesjonaliści, znając źródło trudnych do usunięcia zabrudzeń i wiedząc absolutnie wszystko o sposobach na ich pokonanie, zrobią to nie tylko skutecznie, ale również z gwarancją bezpieczeństwa dla czyszczonych materiałów.


Trwa wysyłanie


Wysłane, dziękujemy
Witaj, nasza strona wykorzystuje pliki cookies do analityki (google analytics, facebook) na zasadach określonych w polityce prywatności.
Jeżeli nie wyrażasz na to zgody, prosimy Cię o wyłączenie obsługi cookies w przeglądarce lub opuszczenie strony.